Hakkımızda

Hakkımızda
KUMRULAR HAYVAN KİMLİKLENDİRME SİSTEMLERİ

           Hayvan kimliklendirme ve küpeleme faaliyetlerinin 2000 yılından sonra başlamasıyla beraber gerek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının gerekse  tespit amaçlı küpeleme yapan özel firmalarımızın küpe ve kimliklendirme araçları teminini sağladık. Bu doğrultuda 2005 yılında itibaren Kumflex markasıyla büyükbaş ve küçükbaş kulak küpesi üretimine başladık.  Küpelerimizin enjeksiyon ve lazer yazım, kodlama işlemleri kendi fabrikamızda yapılmaktadır.

KUMRULAR HAYVANCILIK

       Kumrular Gıda ve Barkod Ürünleri Ltd. Şti. 1998 yılında Mehmet Ali KUMRU tarafından Ankara da kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyacı olan damızlıklar , yurt dışından ve yurt içinden temin edilerek damızlık hayvancılık projeleri gerçekleştirilmiştir.
       2010 yılından itibaren damızlık dişi hayvan ithalatının Avrupa ve Amerika dan açılması, ardından gelen besilik ve kasaplık erkek hayvan ithalatına izin verilmesiyle Kumrular Gıda ABD, Uruguay ve tüm izin verilen Avrupa ülkelerinden, yatırımcıların hayvan ihtiyaçları doğrultusunda ithalatı sağlamıştır.
        Bu çerçevede damızlık olarak Holstein ve Simental gebe düve ithalatı sürekli olarak devam etmektedir. Eylül ayında T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının besilik dana ithalatına ilişkin izin verilmesini kararlaştırmasıyla, yatırımcılarımıza besilik erkek dana teminine başlamış bulunmaktayız. Estonya , Letonya , Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Fransa dan yapacağımız besilik erkek dana ithalat organizasyonlarına katılmak veya bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

KMR HAYVANCILIK ESTONYA
 
         2010 sonrası Avrupa ülkelerinden ithalatın tekrar açılmasıyla birlikte, organizasyonların verimliliği açısından Mehmet Ali Kumru  ve Tarık Kumru tarafından Estonya da KMR Livestock firmasını kurduk. İthalat izni olan ülkelerden yatırımcılarımızın talepleri doğrultusunda DAP, IPARD ve tüm kırsal kalkınma projelerine, aracısız ve komisyonsuz direkt olarak kendi firmamız üzerinden hayvan teslimatları yaptık. KMR livestock Avrupa dan Türkiye ye ihracat faaliyetlerinden sonra, Avrupa içinde de faaliyetlerine devam ederek, Estonya dan Polonya, Almanya, İtalya , Yunanistan , Lübnan gibi ülkelere ihracatlarına devam etmektedir.  Şirket tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.