KMR LIVESTOCK ESTONYA


Kmr Livestock 2010 yılında Mehmet Ali Kumru ve Tarık Kumru tarafından kurulmuştur.

Kuruluşundan itibaren kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyacı olan damızlık, kasaplık ve besilik büyükbaş hayvanlar, Estonya ve diğer AB ülkelerinden temin edilerek yüzlerce damızlık hayvancılık projesi gerçekleştirilmiştir.

2010 yılından bugüne kadar yüzlerce özel sektör yatırımcısının damızlık , kasaplık ve besilik sığır  ihtiyaçları ABD, Avusturya, Macaristan , Estonya, Uruguay gibi ülkelerden ithalat yolu ile karşılanmıştır. Özellikle Almanya ve Avusturya’dan Simmental ve Brown swiss, Estonya ve Hollanda’dan Holstein damızlık hayvan ithalatlarımız aynı şekilde Estonya ve Letonya’da besilik ithalat organizasyonlarımız Türkiye pazarı için devam etmektedir.

2012 yılından bugüne kadar Özbekistan, Lübnan, Polonya, Hırvatistan, İtalya, Almanya gibi ülkelerede damızlık, kasaplık ve besilik binlerce sığır ihracatı gerçekleştirilmiştir.

Türk yatırımcıların yurt içindeki her türlü izin ve işlemleri bizzat kendimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Aynı şekilde hayvanların yurda girişlerinden sonra her türlü gümrükleme ve nakliye işlemlerinde de destek olunarak işletmelere kadar teslimatları sağlanmaktadır.

Yurt dışından  ithalat organizasyonlarımız  baştan sona  kadar kendi organizasyonumuz ve sorumluluğumuzdadır. Biz  yatırımcının Türkiye’ deki ve yurt dışındaki tek muhatabıyız.

Kmr Livestock  2011 yılında 600 baş  kapasiteli kendi çiftliğini 25 hektar arazi ile beraber faaliyete geçirmiştir.

2013 yılının başından itibaren Fransa menşeyli safkan limuzin ırkı damızlık yetiştiriciliğine başlamıştır.

2014 yılında yine Estonya’nın Rapla şehrinde Valeki çiftliğini satın alıp toplama merkezi olarak renove ettirmiş ve faaliyete geçirmiştir.

2016 yılında Ankara’nın Haymana ilçesinde 500 baş kapasiteli etçi ırk damızlık üretim çiftliğini faaliyete geçirmiştir.

2017 yılının başından itibaren kendi uluslararası hayvan nakliye araçlarını çalıştırmaya başlamıştır.